FAQ

Dowiedz się więcej...

Przekonaj się...

Zainwestuj w nowczesną technologię....

Dowiedz się więcej…

Najczęściej zadawane pytania

Co oznacza, że piec ma 99,9% sprawności energetycznej?

Sprawność ta określa, że piec praktycznie działa bez strat energii.

Podłączenie pieca, czy piec potrzebuje instalacji trójfazowej?

Tak, piec musi być podłączony pod siłę, którą Klient musi zapewnić w miejscu wpięcia. Najlepszą opcją jest zostawienie kabla z zapasem. Kabel oczywiście musi być podpięty z zasilaniem.

Jaka musi być grubość kabla do podłączenia pieca?

Kabel siłowy 5x4mm2 (5 żyłowy, o przekroju 4). Jest to wymagany przekrój.

Wymagana moc umowna i zabezpieczenie przedlicznikowe?

Jeśli montujemy piec o 15 KW moc umowna wymagana to minimum równowartość tej mocy. Najlepiej jednak żeby moc była na poziomie minimum 17KW. Piec 9KW adekwatnie tak samo, równa lub większa niż 9. Zabezpieczenie przedlicznikowe minimum 20A na kotłownię.

Jak utrzymać gwarancję?

Od uruchomienia pieca mamy 14 miesięcy na wykonanie pierwszego serwisu. Każdy kolejny serwis przeprowadzamy raz na rok. 

Ile trwa instalacja pieca?

Prace w Twojej kotłowni potrwają 1-2 dni. Nasi pracownicy uruchomią próbnie piec oraz przekażą Ci niezbędne informacje dotyczące jego
obsługi.

Jakie są możliwości uzyskania dotacji?

Jest możliwość uzyskania dotacji z Czystego Powietrza. w I progu jest to kwota do 7500 zł. Dotacja uzależniona jest od dochodu, a także czy gmina w której zamieszkujemy bierze udział w programie Czyste Powietrze. Wtedy dotacja sięga do 15.000 zł. Są także programy w gminach, gdzie istnieją jeszcze dotacje dodatkowe, łączące się z Czystym Powietrzem. WARUNEK! Kwota dochodu nie większa niż 100.000 netto.

Jakie są możliwości finansowania zakupu, jak wygląda płatność?

Odnośnie płatności – dokonujemy ją w 2 transzach, jeśli finansujemy zakup gotówkowo. Forma 2 płatności – zaliczka po podpisaniu umowy o wartości 50% (jako 1 transza), druga transza płatności (50%) zgodnie z umową, w dniu montażu wraz z potwierdzeniem. Sfinansować zakup możemy także za pomocą kredytu –od 3 do 96 miesięcy – kredyt na oświadczenie o dochodach do 26.400 zł. Możliwość wzięcia kredytu na całą kwotę lub jego część. Oprocentowanie stałe! Gwarancja stałej raty.

Czy są jakieś możliwości odliczenia od podatku?

Tak , jest możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej pod warunkiem że dom jest odebrany. Można odliczyć do 53.000 zł na wymianę źródła ciepła, fotowoltaikę, ocieplenie budynku oraz wymianę okien. Ulgę termomodernizacyjną możemy rozliczać przez 6 lat. Maksymalna kwota tak jak powyżej to 53.000 zł.

Czy można zostawić swój bufor?

Tak, ale nie mamy gwarancji dotyczącej jego zachowania i zużycia. Wszystkie przykładowe zużycia podane przez Naszą firmę dotyczą pełnego zestawu Naszego pieca wraz z buforem.

Czy można zostawić obecne źródło ogrzewania?

Tak, możemy łączyć ogrzewanie tzw. kaskadowo. Niezależnie czy to będzie ogrzewanie gazowe czy piec stałopalny. Jednak by uzyskać dotację należy mieć dokument o złomowaniu starego źródła energii. Mówimy o dotacji Czyste Powietrze.

Czy można mieć 2 bufory?

Jak najbardziej, ale Nasz bufor jest 2 w 1. Jednocześnie ogrzewa C.O. i C.W.U. – dzięki ogrzewaniu C.O. automatycznie oddawana jest temperatura na wężownicę karbowaną C.W.U. Więc najlepszą opcją jest łączenie pieca z Naszym buforem.

Jaka jest żywotność elektrod?

Jeśli chodzi o żywotność elektrod, wynosi ona do 45 lat.

Czy piec jest w pełni automatyczny, zapewnia bezobsługową pracę?

Tak, piec dzięki sterownikowi i aplikacji jest w pełni automatyczny i bezobsługowy.

Jaką powierzchnię zajmuje piec jonowy?

Wymiary pieca to : wys. 800 mm, szerokość 650mm, głębokość 250mm. Wymiary 300L buforu to : wys. 1610mm, szerokość 750mm.

Dlaczego taryfa G12w?

Taryfa G12w pozwala na optymalizację wydatków oraz dodatkowe oszczędności. Jest szczególnie atrakcyjna dla osób zużywających w ciągu dnia mało energii elektrycznej. Taryfy G12w to bardzo niskie stawki za zużyte kilowatogodziny (kWh) w strefie pozaszczytowej, czyli w godzinach popołudniowych i nocnych (w przypadku G12w również w weekendy i święta). Atrakcyjna cena prądu w godzinach poza szczytowych gwarantuje niższe comiesięczne rachunki.

Taryfa G12w a piec + bufor?

Taryfa G12w to tańsze ceny prądu w godzinach od 22:00 do 6:00. Zimą także w godzinach od 13:00 do 15:00. Latem od 15:00 do 17:00. Weekendy od pt/sob 00:00 do niedz/pon do 00:00. Obowiązuje także w święta. Nasz piec w 70% korzysta z tańszej strefy tzw. pozaszczytowej.

Ile piec zużyje prądu?

Jest to kwestia indywidualna w zależności od kilku czynników tj. ocieplenie budynku, szczelność okien, oczekiwana temperatura w domu. Zużycie jest zależne także od ogrzewania tzn. grzejniki, podłogówka. Należy pamiętać, że na podłogówce jest niższa temperatura wyjścia z pieca niż na grzejniki.

PRZYKŁAD : dom 150m2, dobrze ocieplony(elewacja/dach) ogrzewanie mieszane (grzejniki/podłogówka) –  temperatura oczekiwana w domu to 22 stopnie. Zużycie roczne na C.O i C.W.U na przykładzie 7500 KWh. Do rachunku za prąd 4125 zł za rok.

Napisz do nas...

Kontakt

* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych MODERN HOME SYSTEM.